Renkli Masterbatch

Renkli Masterbatchler kullanıldığı alanda lotlar arasındaki renk değişimleri olmaksızın hammaddeye spesifik olarak kullanılmalıdır. Kullanım miktarı, standart seviyede-% 2 olmalı ve renk şiddeti oranı arttırarak elde etmeye çalışılmamalıdır. Bir ürünün görsel yönünü tamamladığı için, renk şiddeti, parlaklık, örtücülük gibi son üründen aranan özellikler sunulmuş ve sonuçları tatmin edici olmalıdır.

Her siparişte, aynı renk tonunda ve aynı niteliklere sahip olarak tedarik edilmelidir. Bu tamamen standartların ön planda olduğu bir üretim anlayışı ve üst düzey bir kalite kontrol uygulaması ile fabrikamızdaki Masterbatch ürünlerinin Araştırma ve Geliştirilmesi (AR-GE) üzerine çalışan laboratuvarımız ve alanında uzman personellerimiz ile gerçekleştirilmektedir.

Kullanılacağı ürünün sahip olması gereken niteliklere bağlı olarak tedarik edilmelidir. Gıda ambalajına uygunluk, ROHS, REACH ve benzeri standartlar bu aşamada önemlidir. Eğer bu şekilde bir talep var ise bunlara uygun pigmentler ile üretim yapılır ve ürün ile birlikte ürüne ait spesifikasyonların belirtildiği onaylı belge verilir.

Yeni renk taleplerini tatmin edici sonuçlar sağlayarak karşılamak, numune süreci ile alakalıdır. Mine Plastik sahip olduğu bilgi, laboratuvar, tecrübe ve 750′ fazla rengi içinde bulunduran büyük renk arşivi sayesinde bu süreci oldukça hızlı bir şekilde tamamlamaktadır. Yeni Renk çalışmaları konusunda uzman personellerimiz tarafından takip edilir. Önce bir numune kodu ile çalışmanız yapılır ve daha sonrasında sizin firmanıza özel bir renk kodu tahsis edilir.

Teknik plastiklerin ve Mühendislik Plastiklerinin renklendirilmesi, standart plastiklere kıyasla daha hassas bir uygulamadır. Bu sektörde de ham maddeye uygun doğru pigment kullanımı ile renk çözümünü sağlamaktayız. Eğer bu yönde bir ürün talebi ile firmamıza istenilen özellikleri belirterek başvurursanız, en kısa sürece sizin için en uygun çözümler ile dönmüş yapmayı amaçlıyoruz.